TŘÍDNÍ OKÉNKO

VÝTVARNÁ VÝCHOVA - PERPEKTIVA

V rámci hodin výtvarné výchovy jsme se věnovali kreslení perspektivy. Každý si napsal své jméno a pomocí pastelek, pravítka a tužky z toho vytvořil umělecké dílo. Podívejte se, jak nám to šlo. :)

DĚJEPIS - TROJÚHELNÍKOVÝ OBCHOD

Při hodině dějepisu jsme si vyzkoušeli “TROJÚHELNÍKOVÝ OBCHOD”, který probíhal od 17. do 19. století mezi Evropou, Afrikou a Amerikou.

DEN SE TŘÍDOU

V úterý 5.9.2023 jsme začali nový školní rok společným dnem. Ráno jsme se sešli u školy a vydali se na příjemnou procházku na louku za kostelem, kde jsme si rozložili deky a udělali piknik. Někteří své dobroty snědli už po cestě. :) Když jsme se uvelebili, rozdělili se osmáci do skupin a každá si vylosovala jednu šifru, kterou bylo potřeba vyluštit. Klíč k šifře bylo možné získat za písničku. Když se skupinkám podařilo rozluštit záhadnou zprávu, pustili se osmáci do plnění úkolu.

Poté jsme se věnovali třídním pravidlům, která jsme společnými silami dali dohromady a vytvořili k nim i doprovodné fotografie. Další aktivita byla prověřila logické myšlení a pohybovou koordinaci. Následoval trénink paměti. Den se třídou jsme si všichni užili! :)